Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Oficiální web soutěžní show Hlas ČeskoSlovenska, kterou vysílá televize Nova a Markíza.

Marta a Dara

 
 
 


 

 

Marta Jandová

Česká zpěvačka, která se i přes slávu svého otce - zpěváka kapely Olympic Petra Jandy - dokázala sama prosadit v zahraničí, kde si jako frontmanka rockové kapely Die Happy vydobyla úspěšnou kariéru. Jejich první a průlomová deska zaznamenala v Německu obrovský úspěch. V Čechách se mimo jiné věnuje muzikálům. V Hlase společně s Darou Rolins vytvoří samostatný tým a usedne na speciální dvojkřeslo, které bude mít pouze jedno jediné tlačítko, což bude ještě hodně zajímavé.

 

O své křeslo se bude dělit s Darou Rolins. Jak se na spolupráci s ní těšíte?
Těším se moc, protože jsem s Darinkou byla před pěti lety v první československé SuperStar, od té doby se kamarádíme a neměli jsme možnost spolupracovat. O to víc se mi líbí, že teď budeme společně za jedno. Samozřejmě asi budeme mít každá občas jiný názor, ale moc se na to těším.

Jste obě velmi silné osobnosti, nebojíte se hádek?
Nebojím, protože i kdyby byly, tak víme, že se máme natolik rády, že nám to v cestě stát nebude. Myslím, že někdy to bude dobré i pro samotné soutěžící, protože když se o někoho hádáte, tak to znamená, že vám na něm opravdu záleží.

Máte představu, jaký hlas budete konkrétně hledat?
Hledám ty nejlepší hlasy. Čisté hlasy bez afektu. A je mi jedno, jestli bude operní, popovej nebo jazzovej.


Dara Rolins

Slovenská zpěvačka, která svou hudební kariéru započala již v dětství. V jedenácti letech se stala nejpopulárnější zpěvačkou v Československu a rok nato stanula po boku fenomenálního zpěváka Karla Gotta, se kterým nazpívala legendární duet Zvonky štěstí. Taneční muzika, spolupráce s různými DJ's a videoklipy, to Daru definuje především. Píše také texty a skládá hudbu. Koučem Hlasu se stane podruhé, tentokrát ale vytvoří samostatný tým společně s Martou Jandovou, se kterou usedne na speciální dvojkřeslo.

Do křesla usednete společně s Martou, nebojíte se neshod při výběru soutěžících?
Že bych měla vyloženě obavy, se říct nedá. Myslím, že máme podobný vkus. Ale samozřejmě ne identický, a proto je obava z menších dohadů na místě. Myslím, že podobné situace budou spíš zpestřením než brzdou či problémem.

Jste už zkušená koučka Hlasu. Zúročíte ve druhé řadě nějaké zkušenosti z té předchozí?
Jediné, v čem vidím výhodu, je skutečnost, že vím, co mě čeká. Nijak specielně se na HLAS připravit nedá. Jde přece o emoce! Vždy vás někdo překvapí, něco nového dostane… Těším se na to, jak mě to zase spolehlivě vtáhne do děje.

V první řadě Hlasu jste měla vedle sebe svého partnera. Nebude se vám po něm během natáčení stýskat?
Patrika si užiju doma a často i na jevišti. Bereme to jako práci a tam chodí lidi stejně většinou bez partnera. Aspoň budu mít doma nezávislého konzultanta.

Jakého zpěváka, jakou osobnost byste chtěla mít letos v týmu?
My s Martou hledáme ty nejlepší!!!

Kdo z koučů-kolegů, proti kterým budete hrát, u vás budí největší respekt?
Každý jeden z nich je jiný, zastupuje jiný žánr. Má proto i lehce odlišný uhel pohledu na to, co preferuje, co hledá. Ta pestrost je ohromnou výhodou i pro soutěžící “slavíky”. Budou si moct spolehlivě vybrat, v jakém hnízdě jim bude nejlíp.

Hlas: Profilovky - 1

Andrea Holá »

Andrea studuje populární zpěv na pražské konzervatoři. Sama říká, že kromě zpěvu nemá žádné zájmy, zpěv je pro ni všechno. více»
Hlas - Eliška Mrázová

Eliška Mrázová »

Crazy sympatická bohémka, bodrá Ostravačka, která pochází z umělecké rodiny. více»
Hlas - Jana Rybníčková

Jana Rybníčková »

Něžná holka, kterou dali rodiče, když byla malá, do dětského domova. Po dvou letech si ji vzala do péče herečka Hanka Čížková. více»
Hlas - Marek Relich

Marek Relich »

Marek pracuje jako recepční, ale už od 14 let se snaží uspět v hudebních soutěžích. více»